Prvý kúpeľ bábätka

Spomienky na prvé dni doma s novorodeniatkom sú vždy výnimočné, no je to zároveň obdobie, kedy čelíte prvým problémom vrátane prvého kúpeľa. Aký je teda najlepší spôsob umývania bábätka?

Pre mnohých rodičov je kúpanie bábätka najlepšou časťou dňa a postupne, ako si budete viac veriť, to bude stále ľahšie. Neexistujú tu dobré či zlé spôsoby – každému bábätku vyhovuje niečo iné, čo dokazujú aj tieto skúsenosti rodičov: „Ak sa vám prvé kúpanie zdá ako príliš veľký krok pre vás aj vaše bábätko, neponáhľajte sa.

Novorodeniatko nepotrebuje kúpeľ hneď, takže sa riaďte tým, čo vám obom vyhovuje. Ak sa dieťatku vo vode páči, je to skvelé, no sú aj iné možnosti“, ako hovorí Andrej, trojnásobný otec: „Bábätko sme držali v rukách a vodu sme liali na ruky mamine, aby sme mali pod kontrolou teplotu vody.“ Kým sa odvážite dať bábätko do vody, môžete ho skúsiť uložiť na uterák a umyť mu tvár, krk, ruky a spodok tela. „Niekedy stačí na udržiavanie čistoty jemnej pokožky bábätka voda a vata,“ hovorí Anna, maminka jedného dieťaťa. Ak si to chcete ešte zjednodušiť, môžete použiť aj čistiace obrúsky Baby Dove Rich Moisture na ruky a tvár. Keď nastane ten správny čas na prvý kúpeľ, snažte sa, aby bolo v miestnosti teplo a aby bola teplota kúpeľa 37 °C.

K mytiu používajte jemný umývací gél pre bábätká vhodný pre novorodencov ako je Umývací gél na celé telo Baby Dove Sensitive Moisture, hlavne ak má bábätko suchú pokožku. „Je to lepšie než umývanie samotnou vodou, pretože obsahuje 100% pre pleť prirodzené výživné látky, ktoré pokožke navracia vlhkosť stratenú pri kúpaní,“ hovorí Simona, maminka troch detí.

Po úspešnom zvládnutí prvého kúpeľa si môžete vydýchnuť a uvedomiť, že to nebolo také náročné, ako ste si mysleli. Hoci si možno myslíte opak, na čas kúpania bábätka neexistujú pravidlá. Niektorí rodičia sa kúpaniu radšej venujú večer, no Laura, matka dvoch detí, preferuje skôr dopoludnie: „Keď boli obe moje deti bábätká, kúpala som ich dopoludnia, keď boli najživšie a najviac oddýchnuté.“ Ako novorodičia budete musieť riešiť množstvo otázok a čas kúpania bábätka je jednou z nich. Nech sa rozhodnete akokoľvek, myslite na to, že váš spôsob je správny pre vás aj vaše dieťa.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *