Pripravte sa na jar!

brezova kura

Jar sa blíži a hneď po nej sa môžeme tešiť na leto. Je na čase očistiť svoje telo, zbaviť ho všetkých nečistôt. Proste podstúpiť jarný detox. Zbavte sa všetkých toxických látok, ktoré sa v tele nahromadili. Aby ste v lete boli krásni a plní energie.

Upratovanie k nášmu životu patrí. Kým doma, v aute, na pracovnom stole upratujeme a udržiavame poriadok, na svoje telo často zabúdame. Pritom aj telo si zaslúži dôkladné upratovanie všetkých nahromadených toxínov a splodín.

Detoxikácia organizmu očistí naše orgány, obnoví prirodzené detoxikačné procesy, prinesie so sebou príval novej energie, zlepší metabolizmus i náladu.

K jarnej očiste organizmu pristupovali už naši predkovia. Tí sa zriekli po celé fašiangy mäsa a 2 týždne pred Veľkou nocou držali pôst.

Spôsobov, ako jarnú očistu organizmu vykonať je nespočetné množstvo. Pôst, vyplachovanie úst olejom, pitie detoxikačných čajov alebo horúcej vody, použitie detoxikačných náplastí atď.

les briza

Sila prírody – sila brezy

Môžete tiež využiť sily prírody. Trebárs taká brezová šťava. Jej pravidelné užívanie pomôže váš organizmus prečistiť vyplavením najrôznejších nečistôt z tela prirodzeným spôsobom. Túto cestu sme vyskúšali v spolupráci s Weleda aj my.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 90Ich WELEDA Bio Brezová šťava chutí trpko, užíva sa dvakrát denne – ideálne po dobu troch týždňov. Možno si hovoríte, že je to dlhá doba, ale zber a usadzovanie nečistôt v našom tele tiež nejakú dobu trvalo. Nemôžeme chcieť zázraky hneď. Tri týždne, 2 polievkové lyžice denne – to predsa nie je tak strašné.

Novo je BIO brezová šťava k dostaniu v máličko väčšom balení, než tomu bolo predtým. Fľaštička vydrží asi na 8 dní. Dvakrát denne si 1 polievkovú lyžicu rozmiešajte v pohári vody a vypite. Je tiež potrebné dbať na pravidelný pitný režim. Trochu som sa obávala trpkej chuti, ale priznám sa, že nič výrazne trpkého som nezaznamenala. Brezovú šťavu rozmiešam v pohári vody a vypijem.

Vyskúšala som už niekoľko prírodných produktov na prečistenie organizmu a nikdy to nemalo úspech. Brezová šťava je iná, musíte ale vydržať. Účinok nepocítite hneď po prvej dávke, ale až po pár dňoch. Telo sa začne zbavovať nečistôt, prečistí pleť a telo vnútri.

Brezovú starostlivosť si môžete užiť nielen vnútorne, ale aj zvonku. Sprchový peeling alebo brezový olej vašu pokožku rozžiaria, hydratujú a ženám pomôžu aj v boji s celulitídou.

Breza je symbolom mladosti a znovuobjavenej životnej sily. Brezové lístky obsahujú mnoho látok skvelých pre prečistenie tela. Weleda si zakladá na prírode a preto aj brezove lístky použité nielen na výrobu šťavy, ale aj ďalších brezových produktov, pochádzajú z ekologicky čistých lokalít – najmä z južných Čiech. Lístky sú šetrne spracované s ohľadom na prírodu pod osobným dohľadom Leonarda Taraba, ktorý brezový extrakt pre celosvetovú produkciu prírodnej kozmetiky Weleda dodáva.

Brezové listy sú zbierané ručne v divokej prírode od polovice mája do konca júla. V tomto období brezy prechádzajú najintenzívnejšou fázou rozvoja a obsahujú najviac flavonoidov, saponínov a tanínov. Zbierajú sa iba mladé, jemné lístky na koncoch konárov, ktoré obsahujú najväčšie množstvo cenných látok. Z každého stromu zberači odtrhnú len určité množstvo listov, aby rastlinu chránili.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *