Meranie bezkontaktným teplomerom je hračka

Každá z nás to určite pozná. Akonáhle sú deti choré a je potrebné im zmerať teplotu, nastáva ten pravý boj. Vkladanie teplomera do podpazušia, úst či konečníka, je pre deti veľmi nepríjemné. Deti sa krútia, plačú a celý proces je vyčerpávajúci nielen pre nich, ale aj pre nás. Meranie bezkontaktným teplomerom však znamená úplnu revolúciu v meraní.

Ako to funguje?

Všetko je možné vďaka infračervenej technológii. Pri meraní bezkontaktným infračerveným teplomerom je braná do úvahy skutočnosť, že ľudské telo, ktoré je zahriate, vyžaruje energiu. Množstvo vyžarovanej energie rastie so vzrastajúcou teplotou tela. Bezkontaktný teplomer meria pomocou infračerveného lúča práve množstvo vyžarovanej energie.

Výhody

Hlavná výhoda spočíva predovšetkým v tom, že nedochádza ku kontaktu s ľudským telom. Teplomer iba vezmete do ruky, priložíte na vzdialenosť okolo 5 – 8 cm a stlačíte. Najväčšia výhoda je to predovšetkým u veľmi malých detí, ktoré nemusíme kvôli meraniu vôbec prebúdzať. Pri výbere teplomera dbajte na to, aby bolo možné vypnúť zvuk a v noci príliš nesvietil, aby dieťatko nebudil. Nameranú teplotu uvidíte vďaka podsvietenému LCD displeju. Najlepšie bezkontaktné teplomery dokážu zmerať teplotu dieťaťa už počas 1 sekundy. Ďalšou výhodou je bezpochyby pamäť zariadenia. Možno tak spätne sledovať ako sa teplota dieťaťa vyvíjala.

Čo ponúka navyše?

Ďalšou revolúciou v meraní s bezkontaktnými teplomermi je vlastnosť merať teplotu objektov. Tá sa stáva u týchto teplomerov rovnako, ak nie viac, využívanou ako samotné meranie teploty ľudského tela. Pomocou teplomeru môžete presne zmerať teplotu prakticky čohokoľvek čo vás napadne. Napríklad detského mlieka, vody vo vaničke či teploty v detskej izbičke. Tu je však dôležité prepnúť režim merania na teplomere. Väčšina bezkontaktných teplomerov na trhu má pre túto možnosť špeciálne tlačidlo, zaisťujúce jednoduché využitie tejto „vychytávky“.

Odporúčame napríklad bezkontaktný teplomer Metric 308 SMART od švajčiarskej spoločnosti Cemio Switzerland.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *