Jesenná starostlivosť – čo pleť potrebuje v sychravom počasí?

Jeseň je vďaka nekonečnej palete farieb a sviežemu vzduchu tým najkrajším ročným obdobím. Aj keď naša pleť by možno nesúhlasila… . Zatiaľ čo my sa nechávame uniesť oranžovo-červeným lístím a hmlovým oparom, ona čelí zmenám a snaží sa zvyknúť si na mrazivý vzduch, neustály vietor a nepríjemné zmeny teplôt. Weleda našťastie vie, ako jej pomôcť, a to navyše čisto prírodnou cestou.

Sústreďte sa na hydratáciu

Prechod z vykúrených miestností do zimy spôsobí, že pleť vysychá. A dehydratovaná pleť je náchylná k rýchlejšej tvorbe vrások. Doprajte jej kvalitnú starostlivosť v podobe krému hutnejšej konzistencie, ktorý jej okrem vlahy dodá aj dôležité vitamíny a antioxidanty. Na veľmi suché miesta je ideálny generáciami overený krém Skin Food od Weledy, ktorého tradičná receptúra ​​fungovala už pred 90 rokmi a spokojní zákazníci si ju nemôžu vynachváliť ani dnes. Tajomstvom je účinná kompozícia s výťažkami z fialky trojfarebnej a harmančekových a nechtíkových kvetov, ktoré pokožku zároveň upokojujú a zjemňujú. Navyše má krém široké možnosti využitia – môžete ho naniesť lokálne na obzvlášť suché miesta, aplikovať ako denný či nočný krém alebo ako podklad pod make-up. Pretože niekomu nemusí jeho hutná konzistencia tak úplne vyhovovať, vyvinula pred nedávnom Weleda jeho odľahčený variant a to krém Skin Food Light.

Upokojte podráždenú pokožku

Na studený vietor, ktorý vám cez deň ošľaháva tvár, môže pokožka reagovať začervenaním a celkovým podráždením. A práve v takej chvíli prichádza k slovu bylinkový záchranca, ktorého opatrovali už naše babičky – nechtík lekársky. Nechtík je vďaka svojim hojivým a upokojujúcim vlastnostiam často využívanou bylinkou v nejednom pleťovom aj telovom kréme. Nechtíkový ochranný balzam od Weledy navyše obsahuje čistý včelí vosk a tuk z ovčej vlny, ktoré vytvárajú ochrannú bariéru pleti, bez toho, aby negatívne ovplyvňovali jej schopnosť dýchať. Pridaný mandľový olej potom ošetruje suchú pokožku. Doslova jesenný zázrak.

Nezabúdajte na pery

Studený vzduch môže vysúšať nielen našu pleť, ale aj pery. A čím viac sú pery suché, tým viac nás to núti si ich nevedomky okusovať a navlhčovať, čím podporujeme ich dehydratáciu. Majte preto po ruke balzam, ktorý ich vyživí a zvláčni. Myslite tiež na to, že pery a pokožka okolo nich je veľmi citlivá a môže zle znášať chemické látky ako je parfumácia alebo farbivá. Pomoc tak hľadajte v prírode. Skin Food Lip Butter od Weledy vyniká bohatou textúrou s lanolínom, ktorý sa o popraskané a suché pery s láskou postará a prináša im okamžitú úľavu. Včelí vosk na nich potom vytvára ochranný film a spoľahlivo chráni citlivú pokožku pier pred vysušením.

A ako sa o seba staráte počas jesene vy?


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *