Jemná starostlivosť o pokožku bábätiek

EN RGB Calendula - Product Side Visual (1)

Jemná detská pokožka má špeciálne potreby a vyžaduje ochranu, intenzívnu hydratáciu a láskavý dotyk. Koža bábätka je päťkrát tenšia než koža dospelého. To znamená, že absorbuje všetky látky, ktoré na ňu aplikujeme, a na tieto podnety reaguje veľmi citlivo. Detská pokožka je tiež veľmi náchylná k podráždeniu, napríklad v dôsledku kontaktu s mokrou plienkou alebo s oblečením.

Rodičia si tak často nie sú istí, ako majú svoje bábätko kúpať a ako sa starať o jeho pokožku.

Bezprostredne po narodení menej znamená viac: na starostlivosť o detskú pokožku sú skvelé prírodné rastlinné oleje a upokojujúce krémy v oblasti plienok. Počas prvých mesiacov je kľúčové nepoužívať príliš veľa ošetrujúcich produktov. Väčšine sa dá ľahko vyhnúť – bábätko napríklad nepotrebuje penu. Z počiatku je jeden kúpeľ za týždeň úplne postačujúci, ďalšie dni stačí bábätko utrieť navlhčeným jemným flanelom či textilnou plienkou.

Najlepšie je bábätko kúpať v čistej vode s teplotou okolo príjemných 37 ° C. Do kúpeľa môžete pridať neparfumovaný výživný olej, napríklad Nechtíkový masážny olej od Weledy. Jemne premasírujte namáhané miesta a potom šetrne zotrite vlhkou špongiou.

Pokožka, ktorá je v maternici pokrytá novorodeneckým mazom, sa zvyčajne olúpe v prvých 14 dňoch po narodení. To najčastejšie vidíme na telíčku, konkrétne na hrudníku a brušku. Ak sa vám zdá, že bábätko trpí svrbením, úľavu mu prinesie Nechtíkový dojčenský kúpeľ Weleda s extraktom z nechtíka a rastlinnými olejmi.

Po kúpeli pokožka ľahko absorbuje olejček, a tak je práve vtedy najlepší čas na jeho aplikáciu. Jemná masáž podporí zdravý vývoj pokožky a zároveň prehreje drobné telíčko.

Pokožka v oblasti plienok opakovane prichádza do kontaktu s močom, je teplá a vlhká, takže je náchylná k podráždeniu a začervenaniu. Najvhodnejšie je umyť zadoček teplou vodou s olejčekom a potom zľahka vysušiť jemným poklepaním.

Počas obdobia, kedy vaše dieťatko nosí plienky, sa môžu na jeho zadočku objavovať pupienky alebo začervenanie, čo často spôsobuje bolesť. V takom prípade deti neznášajú výmenu plienok. No udržať ich v čistote je to najdôležitejšie.

Ak je pokožka podráždená, meňte plienku aspoň každé dve hodiny a tiež niekoľkokrát za noc. Po očistení zadočka môžete raz či dvakrát denne naniesť Nechtíkový dojčenský krém na zapareniny s prírodnými olejmi a oxidom zinočnatým, ktorý urýchľuje regeneráciu. Pokiaľ sa dá, nechajte pokožku dýchať.

CMYK Calendula side Visual

Na starostlivosť o pokožku bábätka vám tak v jeho prvých mesiacoch života budú stačiť tieto tri produkty od Weledy:

Nechtíkový dojčenský kúpeľ – Jemná prísada do kúpeľa pre obzvlášť citlivú pokožku

Jemná nepenivá kúpeľová prísada má šetrné čistiace a ošetrujúce účinky. Kvalitný sezamový olej a mandľový olej chránia pokožku pred vysušením. Výťažok z nechtíka lekárskeho v BIO kvalite má upokojujúce, hojivé a protizápalové účinky. Kúpeľ posilňuje prirodzenú ochrannú funkciu pokožky.

 Nechtíkový dojčenský olej – Vyživuje a chráni obzvlášť citlivú pokožku

Chráni a vyživuje prirodzeným spôsobom jemnú pokožku novorodencov, dojčiat aj starších detí s extrémne citlivou pokožkou. Sezamový olej v BIO kvalite chráni pred vysušením, výťažok z ekologicky pestovaného nechtíka lekárskeho má upokojujúce a antibakteriálne účinky.

Olej je vhodný na starostlivosť o pokožku celého tela po kúpeli a na šetrné čistenie v oblasti plienok. Je vhodný aj na jemné masáže dojčiat.

Nechtíkový dojčenský krém – Účinná ochrana pred vznikom zaparenín

Účinne chráni citlivú pokožku pred vznikom zaparenín v oblasti plienok. Lanolín a oxid zinočnatý spoľahlivo chráni jemnú pokožku pred vlhkosťou. Výťažky z nechtíka lekárskeho v BIO kvalite majú upokojujúce a hojivé účinky aj na už vzniknuté zapareniny. Mandľový a sezamový olej ošetrujú a regenerujú jemnú detskú pokožku.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *