Jar je tu a s ňou aj jarná detoxikácia organizmu!

Prvý jarný deň už máme za sebou a tešíme sa z pocitu, že zimu vystrieda jarné počasie prežiarené slnkom. Nastáva čas na jarnú očistu tela, pretože väčšina z nás má zimné obdobie spojené skôr s tučnejšími jedlami než so zdravými čerstvými šalátmi. Aj aktívneho pohybu je menej, pretože nepriaznivé počasie a skorá tma spôsobujú, že nás veľmi neláka ísť von behať alebo podniknúť dlhšiu prechádzku, to radšej zostaneme doma v teple.

Jar v nás, naopak, prebúdza chuť na čerstvé zeleninové šaláty, ale aj chuť „vytiahnuť päty z domu“.  Očista celého organizmu sa síce najviac spája s jarou, ale starať sa o svoju pečeň by mal každý počas celého roka, pretože náš organizmus zaťažujú škodlivé látky nepretržite, či už vlastnou vinou (nezdravé stravovanie, stres, alkohol, fajčenie, nedostatok spánku a i.), ale aj bez vlastného pričinenia, napríklad pre zlé ovzdušie alebo pasívne fajčenie. V neposlednom rade pečeň často zaťažuje aj príjem väčšieho množstva liekov riešiacich ochorenia, ktoré nás v danej chvíli – bohužiaľ, niekedy aj počas celého života – sprevádzajú.

Pečeň je „detoxikačná továreň“ nášho tela a zároveň najväčšia žľaza v ľudskom tele s hmotnosťou okolo 1,5 kg. Jednou z jej funkcií je zbavovať telo toxických látok prijatých tráviacou sústavou, pľúcami alebo kožou. Najväčším úskalím je to, že nás pečeň nebolí a tak sa starostlivosť o tento dôležitý orgán podceňuje. Je dôležité mať na pamäti, že ak pečeň nie je v poriadku, odrazí sa to aj na našej celkovej kondícii. Ignorovanie zdravotného stavu tohto orgánu môže viesť k zdravotným komplikáciám.

Čo teda robiť na jar, aby sa naša pečeň, prípadne telo vrátili do kondície?

Máme tu pre vás pár tipov:

  1. Zmeňte životný štýl = viac športujte, zdravo jedzte a doprajte si dostatočné množstvo spánku.
  2. Pravidelne sa stravujte = jedzte min. 5× denne menšie porcie.
  3. Jedzte zdravo = obmedzte prísun nevhodných potravín (tučné mäso, údeniny, sladkosti a i.).
  4. Venujte pozornosť príprave pokrmov = grilovanie, vyprážanie a pečenie na tuku nahraďte varením vo vode alebo v pare, úpravou na teflóne bez použitia tuku.
  5. Veľa pite, ale to správne = pite „obyčajnú“ vodu, nesladené minerálne vody a čaje, rozriedené čerstvé šťavy a vyvarujte sa alkoholu a čiernej kávy.
  6. Podporte telo vhodným doplnkom stravy pre vašu pečeň, ako je napríklad LIPOVITAN® DUO. Iba 1 tableta denne zaistí prísun cholínu bitartrátu, ktorý prispieva k normálnej činnosti pečene. Navyše obsahuje aj silymarín, ktorý prispieva k ochrane pečene pred účinkami niektorých škodlivín, ako sú alkohol, priemyselné jedy a niektoré lieky. Prípravok si možno kúpiť v lekárňach alebo tu.

Ďalšie informácie týkajúce sa produktu LIPOVITAN® DUO a súťaže o wellness pobyt nájdete na www.lipovitan.sk.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *