Doprajte pokožke svojich detí tú správnu jesennú starostlivosť

S ubúdajúcimi hrejivými lúčmi obliekame naše deti do ďalších a ďalších vrstiev oblečenia, čím síce vyriešime hlavný problém (aby boli v každej situácii v teple), nevedomky ale trápime ich pokožku. Tá pod pleteninami nemôže poriadne dýchať, začína byť vysušená a tiahne k rôznym kožným neduhom. Ako sa o ňu starať, aby nebola dehydratovaná a zbytočne precitlivelá a podľa čoho vyberať vhodné kozmetické produkty? Prírodná značka Weleda pozná odpoveď …

Podporte ochrannú bariéru pleti

Detská pokožka, oproti tej dospelej, nie je na okolitý svet ešte dostatočne pripravená. Pretože je tenšia, horšie odoláva okolitým vplyvom ako napríklad studený vzduch, vietor a náhle zmeny teplôt. Preto je dôležité v prvom rade podporiť jej ochrannú bariéru a dodať jej dostatočnú dávku hydratácie. Tými najlepšími ingredienciami sú včelí vosk a tuk z ovčej vlny, ktoré zároveň neovplyvňujú schopnosť pokožky dýchať. Obe nájdete v Nechtíkovom ochrannom balzame od Weledy, ktorého ochranný účinok je navyše zvýšený tým, že neobsahuje vodu.

Obzerajte sa po olejoch

So suchou pokožkou, na ktorej sa môžu sem-tam objaviť aj šupinky, si skvele poradia kvalitné nerafinované oleje. Veľmi šetrný je napríklad mandľový alebo sezamový, ktoré jej zároveň poskytnú aj dostatočnú výživu a podporia prirodzené funkcie pokožky. Koža po nich zostáva jemná a vláčna, ako by ste vaše bábätko práve okúpali v hrejivom kúpeli. Pleťové a telové krémy vyberajte podľa toho, či sú v ich zložení práve oleje, ideálne v BIO kvalite.

Stavte na upokojujúce ingrediencie

Keď sa detská pokožka necíti dobre, dá to najavo rôzne – od suchosti, cez začervenanie a popraskané žilky až po nepríjemný ekzém. A všetky tieto ťažkosti len zhoršujú chemické koktaily v kozmetických produktoch a pracích prostriedkoch, s ktorými naše dieťa môže prísť počas dňa do styku. Uľaviť pokožke môžete veľmi jednoducho a to vďaka prírodným ingredienciám. Napríklad nechtík lekársky je vďaka svojim upokojujúcim a hojivým účinkom jednou z najvzácnejších byliniek. Značka Weleda ho pestuje v súlade s ekologickými podmienkami v 100 % BIO kvalite, čím môže zaručiť jeho kvalitu. Rovnako ako harmanček, ktorý nájdete v Nechtíkovom detskom kréme Weleda.

TIP: Na obzvlášť suché miesta vyskúšajte lokálne naniesť univerzálny rodinný krém Skin Food, ktorý je určený predovšetkým na veľmi suché a hrubé miesta. Kožu vášho dieťatka pohladí účinná kompozícia s výťažkami z fialky trojfarebnej a harmančekových a nechtíkových kvetov.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *